Communist Party of Iran
Marxist.Leninist.Maoist
حزب کمونیست ایران
مارکسيست.لنينيست.مائوئيست
جستجوی بیشتر
 
 رخدادها و مناسبت ها   سه-شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ برابر با ۲۱ می ۲۰۱۹                    
 
سرویس خبری جهانی برای فتح 12 جولای 2010

سرویس خبری جهانی برای فتح  12 جولای  2010

 

با اندوه و خشم فروان مطلع شدیم که مقامات هند رفیق آزاد --Cherukuri Rajkumar ، یکی از اعضای اصلی رهبری حزب کمونیست هند (مائوئیست) که در سطح جهان به عنوان سخنگوی این حزب مشهور بود را به همراه رفیق هم حزبی اش --Hemchandra Pandey -- دستگیر و به قتل رساندند. در زیر اطلاعیه ی کمیته مرکزی حزب کمونیست هند (م) را که کمی ویرایش شده است می خوانید.

 

در اول ژوئیه، دفتر ویژه اطلاعات پلیس در استان آندرا پرادش -- که  واحد بدنامی در زمینه آدم ربایی و قتلهای خونین است، اعلام کرد که رفیق آزاد (Cherukuri Rajkumar)، عضو شاخص رهبری حزب کمونیست هند (مائوئیست)، عضو دفتر سیاسی و سخنگوی این حزب را بهمراه رفیق Pandey Hem (Jitender) از اعضای کمیته منطقه ای حدود ساعت 11:00 در اطراف شهر Nagpur دستگیر کرده اند در زمانیکه  آنها طبق قرار به دیدار رفیقی از منطقه Dandakarnaya رفته بودند. رفیق آزاد حدود ساعت 10 صبح این  روز شوم همراه با رفیق Pandey، پس از یک مسافرت طولانی به شهر ناگپور رسید. اما آدمکشان دفتر ویژه اطلاعات پلیس آندرا پرادش آنان را ربوده، احتمالا توسط هلیکوپتر به جنگل Adilabad در نزدیکی مرز  استان ماهاراشترا برده و آنان را با شلیک گلوله به قتل رساندند.

سلام های سرخمان را نثار رفقای عزیزمان می کنیم.

 

زندگی رفیق آزاد

رفیق آزاد یکی از رهبران ارشد حزب کمونیست هند (مائوئیست) بود. وی در منطقه کریشنا از استان آندرا پرادش (آپ) در یک خانواده مرفه متولد شد. تحصیلات خود را در مدرسه Sainik منطقه کوروکوندا که اکنون منطقه ویزیاناگران است طی کرد. رفیق Surapuneni Janardhan، که از رهبران  پر آوازه ی جنبش دانشجویی بود، در سال 1974 رفیق Rajkumar را به اتحادیه دانشجویان رادیکال آورد....

 

وی در دانشکده مهندسی آن منطقه که در آنزمان یکی از رادیکال ترین دانشکده های مهندسی محسوب می شد دانشجویی برجسته بود. او تحصیلاتش را در رشته شیمی به پایان رساند و سپس طبق رهنمود حزب به شهر  Vishakhapatnam نقل مکان کرد. او تا سال 1984 دومین رهبر اتحادیه دانشجویان رادیکال بود. و در آغاز بسیاری از حرکت های دانشجوئی سراسری و جنبش های مردمی در آندرا  پرادش نقش کاتالیزور را داشت. او به عضویت کمیته منطقه ای حزب کمونیست هند (مارکسیست – لنینیست) (جنگ خلق) درآمد.

 

در سال1981 عرض و طول هند را زیر پا گذاشت تا سمینار مسئله ملی در مدرس (چنای کنونی) را سازماندهی کند. او در سال 1982 به کارناتاکا منتقل شد و از اعضای موسس شاخه حزبی در آنجا بود و به عنوان دبیر کمیته ی ایالتی (استانی) کار می کرد. در سال 1990 پس از پلنوم مرکزی عضو کمیته مرکزی حزب کمونیست هند (م ل) (جنگ خلق) شد و در سال 1995 در کنفرانس سراسری هند عضو دفتر سیاسی شد. او پس از شکل گیری حزب کمونیست هند (مائوئیست) در سال 2004 این سمت را ادامه داد. از آن پس سخنگوی کمیته مرکزی نیز بود.

 

او به زندگی ساده و کار سخت، مطالعه ی بی انتها و تحلیل های درخشان از اوضاع، بیان روشن و منطق برنده و مهارت کار سازمانی بالا، شهره بود و به جنبش انقلابی در عرصه های مختلف خدمات گسترده ای کرد.

 

او مطالب فراوانی در مارش خلق (ارگان تئوریک حزب) و بولتن اطلاعاتی مائوئیستی نوشت. او مطلب بسیار خوبی در نقد روشنفکران آندرا پرادش که پس از فروپاشی امپریالیسم شوروی و دول وابسته به آن ناامید شده و اعتقاد خود را به جنبش انقلابی از دست داده بودند نوشت.

 

با مرگ او ، جنبش انقلابی هند رفیق نمونه و ستاره درخشانی را از دست که بیش از سه دهه و نیم به انقلاب خدمت کرد.

 

رفیق Pandy، 30 ، از نزدیکی دهکده پیتوراگا در منطقه اوتاراخاند آمده بود. وی کارشناسی ارشد خود را در رشته تاریخ در دانشگاه Nainital گرفت و برای دوره دکترا ثبت نام کرد. در حالی که در کالج بود، از اعضای فعال AISA هم بود. به تدریج متوجه کاراکتر شبه انقلابی AISA شد، به گروههای رادیکال پیوست. بعدها ، در سال 2001 به حزب کمونیست هند (م-ل) (جنگ خلق) پیوست. او در روستاهای کوهستانی منطقه Almora شروع به سازماندهی دهقانان حول موضوعات گوناگون کرد.

 

این رفیق لاغر و پر انرژی بزودی عشق و علاقه مردم منطقه را به خود جلب کرد. او در سال 2005 به انجام وظایف مهمتری منتقل شد. او ماموریت جدید خود را با صبر و استقامت بالایی پیش می برد. علاقه وافر او برای یادگیری چیزهای جدید، مطالعه بیشتر و عمیق تر، و اشتیاق وافرش به نگارش اندیشه هایش باید سرمشق همه انقلابیون باشد. او مقاله های زیادی تحت نامهای مختلف در مجله های خبری نوشت. ما از سازمانهای حقوق مدنی می خواهیم از پلیس آ.پ. بخواهند که جسد رفیق Pandey را به مادرش که تنها بازمانده ی اوست و در منطقه  Haldwani از  ایالت Uttarakhand زندگی می کند بدهند.

 

دفتر ویژه اطلاعات پلیس آندرا پرادش – آواتار هندی موساد

دفتر ویژه اطلاعات پلیس آندرا پرادش، بخشا توسط موساد اموزش دیده است. این نهاد از مرزهای ایالتی گذشته و آزادانه دست به آدم ربایی و قتل زده است. همه اینها با حمایت مانموهان سینگ (نخست وزیر)، سونیا گاندی ( رهبر حزب کنگره) و (وزیر داخلی) چیدام باران، انجام می گیرد. این باند فاشیستی شاخک هایش را در سراسر هند برقرار کرده و انقلابیون را به قتل می رساند، حکم اخیر دادگاه عالی آندرا را  نیز به سخره گرفته است. این حکم می گوید، تمام درگیری ها (که در آن مقامات انقلابیون را ربوده و به قتل می رسانند و بعد گزارش می دهند که مقتول حین درگیری مسلحانه کشته شده است ) اول باید بعنوان قتل به ثبت برسد و به همین عنوان و برای تعیین قاتل در دادگاه مورد بررسی قرار گیرد.

آیا چیدمان باران انتظار دارد که مائوئیست ها با وی که خون رفیق آزاد و پاندی را ریخنه است به مذاکره بنشینند ؟

 

حزب کمونیست هند (مائوئیست) هرگز در مورد درگیری های نظامی واقعی سر و صدا به راه نینداخته است. پلیس آ.پ. به دروغ های گوبلزی توسل می جوید؛ دروغ هائی که حتی ساده لوحان نیز باور نمی کنند. حزب کمونیست هند (مائوئیست) همواره در کنار حقیقت و پاسخگویی به مردم ایستاده و واقعیت را بیان کرده است. آزاد در حال رفتن به جنگل Sarkepally Adilabad نبود. هنگامی که هیچ جنبش و سازمانی در Adilabad وجود ندارد، چرا او به آنجا باید می رفت؟ آزاد قرار بود با رفقای ما در مورد پیشنهادات مشخصی از طرف افراد خوش نیتی چون Swami Agnivesh [که برای مذاکراتی میان حزب کمونیست هند (م) دولت مرکزی تلاش و تعیین تاریخ مشخصی برای آتش بس متقابل تلاش می کند] رو در رو بحث کند. او حامل نامه محرمانه ای از Swami Agnivesh به مورخ  26 ژوئن 2010 بود. Chidambaram بارها ما را به ترک خشونت و مذاکره دعوت کرده است. آیا انتظار دارد که با ریختن خون رفقای غیر مسلح مان آزاد و پاندی حزب پای مذاکره بنشیند؟ آیا فراخوان های وی مانند موعظه متون مقدس توسط شیاطین نیست؟

 

 دروغ های پلیس آ.پ.

اینکه پلیس آ پ تفنگ AK47 پیدا کرده دروغ محض است. رفیق آزاد ساعت 10:00 صبح همراه با رفیق پاندی در ایستگاه ناگپور پیاده شده، و در حالیکه غیر مسلح بود توسط دفتر ویژه اطلاعات پلیس آندرا پرادش دستگیر شد. آیا دولت از ماده 21 قانون اساسی خود پیروی می کند؟ آیا دولت از هسته کنوانسیون ژنو، که "افراد بی دفاع" نباید صدمه ببینند پیروی می کند؟ آیا این عوامفریبی و جعل نیست که دولت لایحه پیشگیری از شکنجه را به مجلس می فرستد اما پلیس هر دقیقه به شکنجه بازداشتی ها متوسل می شود؟ این داستان های ساختگی در مورد «درگیری ها» برای هزارمین بار توسط پلیس آ.پ. ساخته می شود و در مطبوعات نشخوار می شود. حق حیات که در قانون اساسی تضمین شده است مورد سخره قرار می گیرد و حق روبرو شدن با قاضی در فاصله 24 ساعت از دستگیری تبدیل به کشته شدن در فاصله 24 ساعت شده است بطوریکه هیچ فرصتی برای عزیزانشان نمی ماند که کاری کنند.

ما از سازمانهای حقوق مدنی، دموکراتها و میهن پرستان می خواهیم که قدم جلو بگذارند و این درگیری ساختگی را به عنوان یکی از صدها قتل غیر قانونی که در این کشور رخ می دهد عمیقا مورد بررسی قرار داده و حقایق را به اطلاع مردم برسانند.

 

آجای، سخنگوی کمیته مرکزی حزب کمونیست هند (مائوئیست)

 

 

      
 
 شما در حال خواندن مقاله
 در محکومیت قتل رفیق آزاد یکی از رهبران حزب کمونیست هند (مائوئیست)
 نوشته
 سرویس خبری جهانی برای فتح
 در تاريخ
 2010-07-12
 منتشر شده در
 
.هستيد
 
پاسخى تاريخى- جهاىى به عصری با اهميت تاريخى- جهاىى
اﯾﻦ ﺳﻨﺪ، ﺟﺎﯾﮕﺰﯾﻦ ﺑﺮﻧﺎﻣه ی ﺣﺰب ﮐﻤﻮﻧﯿﺴﺖ اﯾﺮان- ﻣﺎرﮐﺴﯿﺴﺖ ﻟﻨﯿﻨﯿﺴﺖ ﻣﺎﺋﻮﺋﯿﺴﺖ ﻣﯽ ﺷﻮد .اﻧﺘﻈﺎر و آرزوی ﻣﺎﺳﺖ ﺗﺎ « ﭘﯿﺶ ﻧﻮﯾﺲ » ﺳﻨﺪ، در ﻣﯿﺎن طﯿﻒ ِ وﺳﯿﻌﯽ از ﻣﺒﺎرزﯾﻦ ِ از ﻓﻌﺎﻟﯿﻦ و دوﺳﺘﺪاران اﯾﻦ ﺣﺰب ﺗﺎ رﻓﻘﺎی ﺟﻨﺒﺶ ﭼﭗ و ﻓﻌﺎﻟﯿﻦ ، ﺣﺮﮐﺖ ھﺎی اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ، ﺑﺤﺚ و ﺑﺮرﺳﯽ ﺷﻮد . ﺑﮫ وﯾﮋه، ﻓﻌﺎﻟﯿﻦ ﺣﺰب ﻣﻮظﻒ اﻧﺪ ﺗﺎ آن را ﺑﮫ ﻣﯿﺎن ﺟﻮاﻧﺎن ﻣﺒﺎرزی ﮐﮫ ﺑﺎ ﺧﯿﺰش دی ﻣﺎه وارد ﺻﺤﻨﮫ ﺳﯿﺎﺳﯽ ﺟﺎﻣﻌﮫ ﺷﺪه اﻧﺪ، ﺑﺒﺮﻧﺪ ﺗﺎ ﺑﺎ اﻓﮑﺎر و واﮐﻨﺶ ها و اﺣﺴﺎﺳﺎت آن ھﺎ ﮐﮫ ﺳﻨﺪ را ﺧﻮاﻧﺪه و ﺑﺤﺚ و ﺑﺮرﺳﯽ ﻣﯽﮐنند آﺷﻨﺎ ﺷﻮﯾﻢ، ﺑﯿﺎﻣﻮزﯾﻢ و ﻣﺼﺎﻟﺢ ﺑﯿشتری ﺑﺮای ﻏﻨﯽ تر و ﺻﺤﯿﺢ ﺗﺮ ﮐﺮدن ﺳﻨﺪ ﺑﮫ دﺳﺖ آورﯾﻢ

استراتژی راه انقلاب در ایران
سند زیر یکی از اسناد جلسه پلنوم دهم کمیته مرکزی )در اختیار 2017 ( مه 1396 است که در اردیبهشت اعضا و هواداران حزب قرار گرفت تا در حوزه هایی حزبی گوناگون مورد بحث قرار بگیرد . کمیتۀ مرکزی حزب با آن را مورد بازبینی قرار ، توجه به نظرات دریافت شده داد و اینک برای اطلاع عموم اقدام به انتشار آن می کند . 2018 /1397 پاییز

گسست ضروری و آزادی ما در حفظ جهتگیری استراتژیک - گزارش پلنوم 9
1394 سند داخلی از کمیته مرکزی حزب کمونیست ایران (م ل م) مصوب آذر

 
تماس با ما 
فيس بوک 
تويتر      
حزب کمونيست ايران (م.ل.م)
را دنبال کنيد در